Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou

Krakonošův divadelní podzim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obsah stránky

Přehlídky pro výběr na KDP Vysoké nad Jizerou v roce 2018

Třešť - Třešťské divadelní jaro 2018
Termín:  16. 3. - 23. 3. 2018
Kateřina Pokorná: Jak se nezbláznit, Voživot Mladá Vožice
Miro Gavran: Ženy v ringu aneb Vše o ženách, Divadlo Stodola Jiříkovice = nominace
Jean-Claude Islert: Na tohle teď není ta pravá chvíle, DS Kulturního spolku Čestice
Václav Štech: Deskový statek aneb Seznamte se!, DS Stonařov 
Božena Fixová: Drak pro princeznu, Dětský divadelní spolek Žirovnice
Jean-Cloude Islert: Jo, není to jednoduché, DS Lucerna Vilémovice
Vladislav Kracík: O šíleně statečném Ivánkovi, VODVAS (Volyňské divadelní studio)

Miletín - Královehradecko - VSVD
(Miletínské divadelní jaro 2018)
Termín: 16. 3. - 18. 3. 2018
Vladimír Míl: Proměny, Divadelní amatérský klub, Havlovice
Vlastimil Peška: Staré pověsti české, SDS Erben Miletín
Marc Fayet: Inteligentní lidé, DS Kantoři, Mikulovice
Ray Cooney: Rodina je základ státu, DS J. K. Tyl, Meziměstí = nominace
Jaroslav Koloděj: Postel pro Anděla, NOS – Nechanický Ochotnický Spolek
Ivan Kraus: Víkend, DS Maska, Česká Skalice
Pam Valentine: Mezi nebem a zemí, Divadlo Prkno, Veverská Bítýška = doporučení
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Hráči, DS Kolár Police nad Metují
Vlasta Janečková: Nezbedná pohádka, DS Krakonoš, Vysoké nad Jizerou
Robin Hawdon: Dokonalá svatba, DS LOS Libošovice
 
Sadská - střední Čechy
(Klicperovy divadelní dny 2018)
Termín:  12. 4. - 15. 4. 2018
Norman Robbins: Hrobka s vyhlídkou, DS Klicpera Sadská
Ray Cooney: Peklo v hotelu Westminster, Dobřichovická divadelní společnost
Teo Bloworm: Tenkrát v Dalastownu, DS Zornice Maršovice 
Martin Drahovzal dle liter. předlohy: Na koho to slovo padne…, DS Mrsťa Prsťa Dram /a tak/  ZUŠ Kouřim 
G. B. Shaw: Pygmalion, Ochotnický spolek Blaník Načeradec 
Tomáš Čivrný: Pohádky do hajan, DS Vojan Libice nad Cidlinou

Brněnec – Sněhový Brněnec – Pardubicko
Termín: 23. 3. - 25. 3. 2018
E. E. Schmitt: Manželské vraždění, DS E. Vojan Brněnec
I. Loněk: Čerti, JEN TAK Chvaletice
J. Pacovský: Strach má velké oči, SDO Heyduk Předhradí = doporučení
J. Koloděj: Postel pro anděla, DS Tyl Králíky
Soubor DOVEDA Sloupnice: Český děják, DOVEDA Sloupnice = nominace
J. Koloděj: Vrány, DS Bezkamen Uherčice


Trhové Sviny - jižní Čechy
Termín: 20. 4. - 22. 4. 2018
Jaroslav Vondruška: Nevěsta k pohledání, DS Vojan Libice nad Cidlinou
Jan Drda: Hrátky s čertem, Bechyňský divadelní spolek Bechyně
Michael Coony: Habaďůra aneb Nájemníci pana Swana, Divadelní a osvětový spolek FIKAR Nadějkov
Jaroslav Koloděj: Postel pro anděla, DS Ludvíka Němce Bystřice, z. s.
Jean Dell, Gérald Sibleyras: Ať žijou Hoštice, Volyňská kultura Volyně
Jiří Pálka: Jak byla čertům v pekle zima, DS Rolnička Hořice na Šumavě

Štítina -  severní Morava
(Štivadlo 2018)
Termín:  23. - 29. 4. 2018 
Ondřej Vrbický: Špaček na větvi, SOSO Stěbořice
Martin Kurek: Kapky medu, DS Osvětové besedy Velká Bystřice
Kateřina Tomanová: Láska z masáže, Klikadlo Klimkovice
Ray Cooney: 1+1=3, ŠAMU Štítina = nominace
Ray Cooney: Prachy? Prachy!, DS Chaos Valašská Bystřice
Milan Šťastný: Koblížek, Dodivadlo Dobroslavice
Pavel Kuběna: Dobrá rada nad zlato, Ochotnický spolek malenovický

Němčice nad Hanou - střední Morava
(Hanácký divadelní máj 2018)
Termín:  28. 4. - 5. 5. 2018
Marina Carr: U Kočičí bažiny, DS Rádobydivadlo Klapý = nominace
Michael Cooney: Habaďúra aneb Nájemníci pana Swana, DS Berani Těškovice
Joseph Kesselring: Jezinky a bezinky aneb Arsenik a staré tety, DS Bratří Mrštíků Boleradice
Jana Pacnerová: Rocker a dvě staré dámy, DS Bezchibi Brtnice:
Anita Augustin: Jednou hole, jednou na nože, DS Rájec-Jestřebí
Ladislav Vrchovský: Převýchova v díře, DS Na štaci Němčice nad Hanou:
Michael Cooney: Habaďůra, Tylovo divadlo Újezd u Brna
Marie Tesař: Tajný život 2, Morkovští ochotníci Morkovice-Slížany = doporučení
Lubomír Feldek: Edith, Divadlo Blic Ostrožská Nová Ves

Josefův Důl - Pojizeří a České středohoří
(Josefodolské divadelní jaro 2018)
Termín:  11. 5. - 13. 5. 2018
Kašpárkovy čertoviny, DS Smajlík Pecka
W. Kohlhaase, R. Zimmerová: Ryba ve čtyřech, DS DIPONA
A. P. Čechov: Můj strýček, Jeho Excelence, DS Scéna Libochovice = doporučení 1 
Noel Coward: Rozmarný duch, Lučanský spolek divadelní = doporučení 2
Daniela Fischerová: Princezna T., Divadelní spolek Havlíček Zákupy
F. F. Šamberk: Jedenácté přikázání, DS Podhoran Jablonec nad Jizerou
Eugène Labiche: Slaměný klobouk, Činohra Skaláček Tisá
William Shakespeare: Don Andronico, DS J. K. Tyl Josefův Důl
J. Janků, P. Svojtka, I. Hlas, J. Janouch: Bedřich Smetana: The Greatest Hits, DS Krakonoš = nominace 
Jan Werich: Duhový tanec, DS Korálka Dětenice: 
Ladislav Smoček: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, DS J. J. Kolár při TJ Sokol Poniklá

Žlutice - Západočeská oblast - Karlovarský a Plzeňský kraj
(Žlutické divadelní léto 2018)
Termín:  25. 5. - 27. 5. 2018
Jaromír Břehový: Slušný člověk,  DS Žlutičan Žlutice
Molière: Lékařem proti své vůli, DS J. K. Tyla Mýto = doporučení
na motivy lidové pohádky: Jak Honza napravil mlynáře, DS Ochotníci Ostrov
Martin Volf: Urologie, DS KOLOFANTÍ Koloveč
Karel Čapek: Loupežník, Spolek divadelních ochotníků v Radnicích
Svěrák, Cimrman, Smoljak: Lijavec, Trnovská umělecká společnost Trnová 
red
Vyšlo ve Větrníku č. 6
17. 10. 2018

Další články v rubrice:

Ať se nám to líbí či nelíbí, 21. 10. 2018
Závěrečné slovo odborné poroty XLIX. ročníku KDP, 21. 10. 2018
Dámy a pánové, 21. 10. 2018
Zlatí Tylové 2018, 21. 10. 2018
Výsledky, 21. 10. 2018

Další články autora:

Poděkování starosty, 21. 10. 2018
Zlatí Tylové 2018, 21. 10. 2018
Tip na výlet, 17. 10. 2018
Dechová hudba Táboranka, 17. 10. 2018
Vzpomínka, 14. 10. 2018
Dva dny s krásou, 14. 10. 2018
Nejen porota je v pohybu, 14. 10. 2018
Hronovští špioni, 14. 10. 2018
Místo koček přiletěli skřivani, 13. 10. 2018
F. Zborník , 13. 10. 2018

Patička

© Jan Pohanka, David Hejral, Spolek Techniků Divadla Krakonoš, 2002 - 2018